Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Windows XP z pendrive - USB­mul­tiboot 10
Autor Wiadomość
slasho Offline
toin.pl
Administratorzy

Liczba postów: 432
Reputacja: 8
RE: Windows XP z pendrive - USB­mul­tiboot 10
Cytat:Problem z hal.dll...Prosze o pomoc!!!!!
Do: slasho
Witam mam pytanie i wielką prośbęSmile
Prosżę o pomoc w instalacji Windowsa XP na hp mini 210-1030sw...stworzyłem sobie bootowalnego pena z win XP według twojego przepisu
"windows xp z pendrive’a"(bardzo fajnie i prosto opisane,zadnych problemów!!!)..wszystko jest super,istaluja się pliki instalacyjne xp na kompie lecz kiedy zakończy sie działanie instalatora(niebieski ekran),następnie komp chce sie uruchomić jeszcze raz i wyskakuje komenda"Nie można uruchomić systemu Windows ponieważ plik nie został znaleźony lub jest uszkodzony<katalog główny Windows>\system 32\hal.dll.Zainstaluj ponownie kopie tego pliku.
Chcę zaznaczyć ze doinstalowałem sterownik SATA do mojej wersji Xp programem NLite i wszystko przebiegło ok....tak myśle.Nie utworzyłem jednak bootowalnego dysku(nie zaznaczyłęm w programie nlite tej opcji) tylko dodałem sam sterownik(poprawny sterownik),ponieważ stwierdziłem że i tak bede tworzył za chwile bootowalny pendrive z XP.Ma to jakieś zanczenie??Teraz wyskakuje mi ten błąd hal.dll i nie wiem co z tym teraz zrobićSad:(Nie moge sie doszukć w necie jak to ominąć w jakiś prosty sposób i kontynuować instalacje xp z pena.Mam nadzieje ze opisałem sprawe w prosty sposób i zrozumiały:)Instaluje sysytem XP z pendrive pierwszy raz w życiu.....Bardzo proszę o pomoc i doradęSmile

obawiam się ze utworzenie botowalnego dysku jednak ma znaczenie...
ja kopiując pliki instalacyjne windowsa na pendrive skopiowalem wszystkie konieczne do rozpoczęcia instalacji więc te odpowiedzialne za bootowanie tez.

przez nlite dodales sterownik więc utwórz przez ten program bootowalną cd a zawartość przeżuć na pendrive.
06.08.2010 15:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtas69 Offline
Począkujący user
*

Liczba postów: 3
Reputacja: 0
Witam zrobiłem jak w twoim opisie krok po kroku ale niedziała wkładam pena resetuje kompa w lewym górnym rogu przez kilka sekund miga punkcik i na pół sekundy pojawia sie napis
"Nieprawidłowy plik BOOT.INI
Rozruch z C:\windows\
Nieudane uruchomienie NTDET " <-- (tego skrótu do końca nie spisałem wiec moze jakiejś literki brakować)
i zaraz po tym komunikacie resetuje sie komputer i po każdym restarcie to samo, wiesz może dlaczego tak sie dzieje ?
Może ja coś żle zrobiłem z góry dzieki
09.08.2010 02:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
slasho Offline
toin.pl
Administratorzy

(09.08.2010 02:40)Wojtas69 napisał(a):  Witam zrobiłem jak w twoim opisie krok po kroku ale niedziała wkładam pena resetuje kompa w lewym górnym rogu przez kilka sekund miga punkcik i na pół sekundy pojawia sie napis
"Nieprawidłowy plik BOOT.INI
Rozruch z C:\windows\
Nieudane uruchomienie NTDET " <-- (tego skrótu do końca nie spisałem wiec moze jakiejś literki brakować)
i zaraz po tym komunikacie resetuje sie komputer i po każdym restarcie to samo, wiesz może dlaczego tak sie dzieje ?
Może ja coś żle zrobiłem z góry dzieki

czyli jestes na etapie gdzie powinna ruszyc teraz instalka?
czy włączyć się system po instalacji z pendriva?

miałem kiedyś problem z ntldr i pewnie o ten skrót chodzi
http://toin.pl/6/hp-510-win-xp-installation/
choć nie wiele pewnie Ci pomoże skoro nie masz stacji cdrom

pliki które skopiowales na pendriva muszą posiadać ten plik czyli NTLDR sprawdz gdzies na innym komputerze czy taki plik zawartoc pena ma, boot.ini tez

przeczytaj tez co jest przyczyną takiej informacji
głównie chodzi o zmiane formatu, czyli jeśli masz pendrive mniejszy niz 4gb to sformatuj go na fat32, jesli wiekszy niz 4gb to ntfs
i całą operację powtórz.
09.08.2010 09:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtas69 Offline
Począkujący user
*

Tk teraz jestem na etapie gdzie powinna ruszyć instalka dla pewności sformatowałem pena jeszcze fat 32 i ten punkcik w rogu ekranu ciągle miga już chyba z 10 minut. Plik BOOT.INI jest na penie ale jest pusty neiwiem może tak musi byc ale jeszcze nawet kopiowałem ten plik z mojego drugiego kompa to po próbie uruchomienia zawartość tego piliku na penie znikła co do reszty to teraz nie przeczytam linków bo musze wyjść ale jak wróce to poczytam i popróbuje jeszcze coś pokombinować

No przeczytałem ten artykół z pierwszego linka ale to mi raczej nic nieda bo przecież to jest jak bym miał zainstalowany starszy system i zmieniał na xp a ja mam cały czas xp no i druga sprawa jak pisałeś dużo mi to nie pomoże bo i tak niemam cd-romu.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.08.2010 15:57 przez Wojtas69.)
09.08.2010 11:59
Wojtas69 Offline
Począkujący user
*

ok już mi działa instalka wziołem drugiego pena i zaskoczylo od razu dzieki za pomoc
11.08.2010 17:37
lamerczak
Unregistered

Witam. Proboje na ACER ASPIRE ONE ZG5 zainstalowac na nowo XP.
Jest XPk zainstalowany, chce dysk sformatowac i zainstalowac na nowo.

Wgralem tym programikiem windowsa na pendrive , jest ok
Ustawilem w biosie go jako pierwszy... rozruchowy
Odpala sie ekran z pieciama opcjami... i tu sie zaczyna
w każdej jest cos nie tak... jedna jest tylko z opcjami na Viste, Recorvery itp. nic potrzebnego chyba.

Na niebieskim tle wyskakuja raporty ze mam wirusy, usunac wszelkie zainstalowane nowe dyski twarde i ich kontrolery, sprawdzic czy dysk nie jest uszkodzony...

W innej opcji wyskakuje mi zaś:

Nie można uruchomić systemu Windows z powodu sprzętowego błedu konfiguracji dysku.
Nie można dokonać odczytu ze wskazanego dysku startowego.
Sprawdź ścieżkę oraz dysk.
Sprawdź w dokumentacji systemu Windows oraz
w instrukcji obsługi sprzętu dodatkowe
informacje na temat konfiguracji dysku.

Co tu zrobić... komp działa normalnie, po prostu chce sformatować dysk i na nowo zainstalować windowsa, LEGALNEGO WINDOWSA.

http://toin.pl/20/windows-xp-z-pendrivea/ - tak jak jest tutaj napisane robie...
08.09.2010 22:39
Odpowiedz cytując ten post
slasho Offline
toin.pl
Administratorzy

A jak przedtem zainstalowałeś XP?

Te komunikaty to prawdopodobnie brak sterowników do dysku SATA.
W instalacji XP często się zdarza bo dysk nowy, a system stary..

Możesz poczytać tu: http://walendowski.com/2008/02/06/instal...kach-sata/
09.09.2010 08:29
darogtw Offline
Począkujący user
*

Liczba postów: 1
Ja mam problem tej natury, ze po wgraniu wszystkiego na pendrive'a i po uruchomieniu instalatora, nie mam do wyboru zadnej innej partycji oprocz pendrive'a. Z nim tez nic nie moge zrobic. Dodam, ze walcze z Asusem 1005PE i WIn 7 starter chce zmienic na XP.
06.10.2010 00:13
skartabel Offline
Począkujący user
*

Liczba postów: 1
Ja mam troche inny problem na laptopie bez napędu nie mam wogole systemu, czy moge przygotowac pendrive na innym laptopie ?
Kolejna sprawa.
"Umiesz­czamy w por­cie USB naszą pamięć pen­drive (w moim przy­padku to 4Gb), i wybieramy opcję for­matowania H.
USB Disk Storage For­mat Tool V2.0.6 z opcji wskazujemy for­mat NTFS i naszego pena. Zaznaczamy Quick For­mat. Start. Po for­macie Close."

Jednak widać ze została uzyta opcja P a nie jak w instrukcji H, bo screen jest z opcji P.
Sprawdziłem jak to wyglada z opcja P i H na 2 GB pendrive. Zaraz proboje na 4 GB.
06.10.2010 14:48
Scalar Offline
Począkujący user
*

Witam

zrobiłem wszystko jak w pierwotnej wersji podano i...

sprawdzałem na laptopie Acer i jest ok wszystko chodzi pięknie i instalka się włącza

ale gdy chcę włączyć na stacjonarym który właśnie chce sformatować i po restarcie pod czarną ramką informacyjną znajduje się informacja "SEARCHING FOR BOOT RECORD FROM USB RDM-FDD..OK" i mruga kreseczka w lewym dolnym rogu i nic się nie dzieje

tak samo mam jak chce botować z płyty

i nie wiem co juz w tej chwili zrobić

proszę o jakąkolwiek poradę

pozdrawiam
18.10.2010 22:41
Odpowiedz